Я пізнаю світ

Клас Ссавці

Перегляньте навчальне відео за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=kvWRTwpHXiQ

Ряд Хоботні



Цікаві факти про тварин перегляньте за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=7frWFTiB330


Цікаві факти про слонів

А ви знали, що слони теж бувають лівшами і правшами? А що вони одні з найрозумніших тварин на планеті? Ні? Ось тобі ще кілька цікавих фактів.
Слони сплять всього 2-3 години на добу
Для гарного фізичного і емоційного стану людині потрібно в середньому 8 годин сну. Коли ти спиш менше, і міркувати стає важче, і відчуваєш ти себе неважливо. Слони так довго спати не можуть - тому що дуже хочуть їсти :)
Слони змінюють зуби 6-7 разів
У людини все просто - спочатку виростають молочні, потім їх змінюють корінні. І якщо з цими щось не так, допоможе тільки стоматолог. У дикій природі у слонів немає стоматологів, а зуби швидко зношуються - тому що вони дуже ненажерливі тваринки. На щастя, природа про все подбала. Нові кісткові утворення ростуть у задній частині рота і поступово виступають вперед.
Слони пам'ятають майже все
У цих тварин дуже великий мозок - він важить приблизно 5 кг і в ньому уміщається величезна кількість інформації, яка зберігається багато-багато років. Ось, наприклад, був випадок в одному з американських заповідників. Одного разу туди привезли нову слониху. На подив співробітників, одна з місцевих слоних її впізнала і їй дуже зраділа. Виявилося, що тварини знайомі по цирку, в якому разом працювали... 23 роки тому.
Слони все чують
Слух у них приголомшливий! По-перше, ці дивовижні тварини здатні вловити частоти, які недоступні людському вуху. А ще завдяки незвичайним клітинам на шкірі ніг вони вміють визначати, звідки точно виходить звук.
Слони махають вухами від радості
Ви теж встигли подумати, що у людей цей орган дуже невиразний? Почекай, ось  ще один привід для заздрості. Знаєте, як вітається слон? Він доторкається хоботом до рота іншого слона, а потім вони ще можуть трошки потертися тілами. Мі-мі-мі.


Клас Птахи

Перегляньте  навчальний мультфільм за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=lCi1uJ7bBSQ


відеопрезентація за посиланням:


Осілі та кочові птахи

Переглянути цікавий матеріал зможите за посиланнями:



Цікаві факти про птахів:

1.     Птахи є соціальними тваринами, які спілкуються між собою за допомогою візуальних і звукових сигналів, і виконують в деякий випадках громадські дії: комунальне гніздування, спільне полювання або захист від хижаків.
2.      Птахи населяють всі екосистеми земної кулі, включаючи навіть Антарктиду.
3.      Науці відомо понад 10 000 різновидів нині існуючих птахів. Це робить їх найбільш різноманітною групою тварин.
4.      Наука, що займається вивченням птахів, називається орнітологією.
5.      Найменшим видом птахів у світі вважається колібрі-бджілка, довжина тіла якої не перевищує 5,7 см.
6.     Найбільшим птахом є африканський страус, висота якого сягає 2,7 м, з масою тіла до 156 кілограм.
 7. Найбільший розмах крил серед нині живих птахів має мандрівний альбатрос до 325 см.
8.      Сови не можуть рухати очима, замість цього вони повертають голову до 270° без шкоди для здоров'я.
9.      Ківі, єдиний птах, що має ніздрі на кінці дзьоба. Таке розташування допомагає їм винюхати їжу на землі. Вони часто фиркають, щоб очистити ніздрі від пилу і ґрунту що накопичився в ніздрях.
10.      Найбільш балакучим птахом вважається жако (сірий папуга). В середньому він може запам'ятати понад 1500 слів.
11.      За старих часів, рудокопи часто брали клітку з канаркою в шахту і під час роботи стежили за птахом. Якщо вона раптово починала проявляти ознаки занепокоєння або падала, люди поспішно покидали шахту. Річ у тому, що канарки дуже чутливі до газу, і гинуть навіть від його незначної домішки в повітрі.
12.      Горловий мішок пелікана вміщає до 5 літрів води.
13. Фламінго, лелеки та інші довгоногі птахи стоять на одній нозі, щоб максимально зменшити втрату тепла при вітрі. Через непокриті пір'ям ноги, втрата тепла досить велика, тому птахи намагаються тримати ноги по черзі в теплі свого оперення.
14. Фламінго набуває рожевий колір не з народження, а внаслідок поїдання рачків.
15. Колібрі має здатність літати задом наперед.
16. Найбільш швидким плаваючим птахом є папуаський пінгвін.
17. Дивно, але кури, відчуваючи загрозу життю, можуть прикидатися мертвими.
18. Синиця може годувати своє потомство близько тисячі разів в день.
19. Коли птахи співають, вони таким чином позначають свою територію.
20. Зозуля знищує яйця в чужих гніздах і замінює на свої.
21. Альбатрос може одночасно летіти і спати.
22. Переважно птахи сплять стоячи на лапках.
23. В Новій Зеландії проживає пташка що немає крил, це — ківі.
24. Сокіл-сапсан є найшвидшою істотою на планеті. При нападі на жертву він розвиває швидкість до 320 кілометрів за годину.
25. Дзьоб пелікана може досягати до 45 сантиметрів в довжину, розмах крил — 3 метри.
26. Папуга Ара з кличкою Чарлі прожив 104 роки. За деякою інформацією належав Вінстону Черчілю.
27. Стерв'ятники можуть літати годинами без жодного змаху крил.
28. Яструб має такий хороший зір, що бачить мишу з відстані кілометра.
29. Ворон та ворона це два різних види птахів, ворон має більші розміри за ворону.
30. Африканський страус розвиває швидкість до 70 кілометрів за годину. Правда він біжить а не летить :).
31. Звичайні гуси та качки можуть витримати морози до -110 градусів, а таких на землі не буває.




Цікаві факти про крокодилів

Цікаве про крокодилів

Крокодили здавна займають почесне місце серед тваринних культів, їм поклонялись як богам та поважали в багатьох культурах стародавнього світу. І навіть сьогодні ці неймовірні істоти викликають жах в людей яким доводилось зустрічатись з ними в дикій природі.
1. В деяких давніх культурах крокодилам поклонялися та прирівнювали до богів. Наприклад стародавні єгиптяни вірили в бога Себека, якого вони вважали володарем річки Ніл та зображували його, як істоту з тілом людини та головою крокодила.
2. При храмах у Стародавньому Єгипті жили одомашнені крокодили, яких дуже поважали і після смерті навіть муміфікували та з почестями хоронити у спеціальних саркофагах.
3. Навіть сьогодні в Новій Гвінеї є плем'я тотемним богом якого є крокодил. Крім того що люди племені поклоняються крокодилам вони навіть роблять спеціальні шрами на шкірі, щоб бути схожими на них.
4. Самка крокодила відкладає до вісімдесяти яєць, які ревно захищає. Після народження в перші тижні життя крокодили самі часто стають жертвами хижаків. Маленькі крокодили можуть стати кормом для хижих птахів, варанів чи навіть інших великих крокодилів.




Мама крокодил

5. Після вилуплення самка обережно переносить потомство до води у своїй щелепі.
6. Найбільших представників цих доісторичних монстрів можна зустріти від Індії до північної Австралії. Морський крокодил (Crocodylus porosus) виростає довжиною понад сім мерів та може важити до тисячі кілограмів. Вже при розмірі трохи більш як чотири метри окремі представники цього виду можуть важити пів тонни.
7. Зуби крокодила як і в акули постійно змінюються під час життя. Вони не пережовують їжу, а шматки м'яса які виривають з жертви вони ковтають цілими шматками.
8. Для того, щоб легше перетравлювати їжу крокодили ковтають каміння, яке в шлунку перетирає шматки м'яса, а також служить баластом при зануренні.
9. Часто можна зустріти крокодилів з широко відкритою щелепою та це не агресивна поза для залякування, а таким чином вони охолоджуються.
10. Крокодили мають неймовірно міцну шкіру. Шкіра на спині крокодила здатна витримати удари спису чи лука і навіть стримати кулю пістолета.
11. Перші крокодили з'явились понад 240 мільйонів років тому. Сучасні крокодили відмінні хижаки та майстри з виживання і саме тому їм вдалось пережити динозаврів. В природі вони можуть жити до 80 років.

Плазуни й земноводні

   Змії, ящірки, крокодили, алігатори та черепахи утворюють клас плазунів (reptilia), але є близькими родичами птахів та ссавців. Основна відмінність між ними у тому, що плазуни є холоднокровними, тобто температура їхніх тіл залежить від температури навколишнього середовища. Тому, аби нормально функціонувати, вони потребують тепла, і це досить-таки сильно обмежує їхню спроможність до виживання в холодному кліматі.
   Шкіра в плазунів суха і покрита роговою лускою. Дрібні плазуни вилуплюються з яєць, і від дорослих особин відрізняються лише розміром. Плазуни існували на Землі набагато раніше, ніж птахи і ссавці.
   Жаби, ропухи й саламандри - це земноводні (amphibia), які становлять найпримітивнішу форму хребетних. Вони походять від істот, що залишили водне середовище близько 370 мільйонів років тому.
   Земноводні є материковими тваринами, котрі народжуються у воді. Тому земноводні, які тільки-но вилупилися, мають зябра, які потім перетворюються в легені. Земноводні дихають крізь тонку, вологу і м'яку шкіру.


Цікаві факти про плазунів


Це холоднокровні істоти. Вони, як і земноводні 
гріються на сонці, оскільки від цього залежать їх 
фізіологічні процеси, вони холоднокровні, тобто 
температура їх тіла дуже залежить від навколишнього 
середовища. І це головна особливість, яка відрізняє їх 
від ссавців.

Комодський варан — найбільша ящірка, що живе в наш час. Він може сягати трьох метрів у довжину й може напасти на оленя, збиваючи його з ніг.

Варан



Крокодили 

Ці грізні хижаки зовсім не вміють жувати й іноді, не розриваючи їжу, заковтують її цілком. Їх язик, ніби приріс до нижньої щелепи, і тому його не можна висунути. Вони ковтають камені, щоб легко балансувати під водою й для гарного переварювання їжі.

Від температури повітря у тому місці, де крокодиляча кладка, залежить стать майбутнього потомства. Якщо 33 градуса й вище – вилупляються самці, самки ж вилуплюються при температурі, що не перевищує 31 градус. Часто температура коливається, тому на світ з’являються й самки й самці. Дивно, але ще усередині яйця, крокодили можуть видавати звуки.

Рекордсменом серед крокодилів є гребнистий (морський) крокодил. Виростає він до 7 метрів і набирає масу близько тонни. Найстарішому крокодилові у світі – 114 років, звати його Генрі.

Черепахи


Вони з’явилися раніше динозаврів, а тривалість їх життя може перевищувати 150 років. Черепахи не мають зубів. Бачать світ кольоровим. Живуть як на суші, так і у воді. Є прісноводні і морські.